Fisz Emade Tworzywo

"Niech się teraz dzieje, dzieje, co chce, dzisiejszy dzień będzie tym dniem..." ​​​​​​​
Kończy się stary rok. Będzie Sylwester. 
Lądujemy razem w jednym pomieszczeniu, w Dobrym Tonie Studio w Warszawie. Klimat jak za bajtla, w piwnicy, na próbie z kolegami z jednej klasy. Sami faceci, sami wrażliwcy, bo umówmy się, takie dźwięki i słowa mogą tworzyć jedynie Ci, co czują więcej i widzą szerzej. 
Atmosfera Jest pełna skupienia, milion kabli, zimne światła monitorów i miękki, ciepły kolor czerwonego dywanu na środku-tratwa, na której płyniemy razem. 
Zapowiada się prawdziwa przygoda. 
Siedzę za kamerą. Widzę wszystko zza obiektywu. Czasem nucę sobie coś pod nosem, jakąś Fisza melodyjkę. Jest miło. 
Wszyscy jesteśmy przygotowani, każdy z nas wie co ma robić, fala dźwięku nas niesie, mam wrażenie, że wydarza się coś bardzo ważnego, spojrzenia, przekaz, emocje, jeszcze kilka próbnych dźwięków przed nagraniem, to jest to miejsce i ten czas, wszyscy mamy coś ważnego światu do dania. 
Kończy się rok 2020. Ważny moment. To spotkanie jest sylwestrowe, zamykające coś starego, otwierające nową przestrzeń, nowe doświadczenia, oby nowe, lepsze życie. 
To był bardzo mocny rok dla wszystkich. 
"Nie da nasycić się i trwa szalony bieg, by coraz więcej mieć, ciągle więcej mieć" 
Ok, zaczyna się, napięcie spada, lecimy…przed nami 5 utworów. 
Zależało mi na bliskości w ujęciach, prostocie, porozumieniu, łapaniu się gdzieś wyżej. 
Czuję te słowa, przekazuję obrazem klimat koncertu, rytm, poruszenie, wzniosłość wydarzenia, przekazuję coś prawdziwego i żywego na tyle, ile to możliwe. 
Takie czasy, streamingi, internet, monitory; wiem, że jesteśmy daleko, ale dajemy z siebie wszystko, by dać Wam jak najwięcej fali dźwięków, emocji artystów, mocy słów… 
Tym razem pracujemy z chłopakami z Wrocławia na Black Magic Pro, uzupełniamy się z Radkiem Furmankiem i Radkiem Laganowskim. Mamy różne spojrzenia, świetnie składamy się w całość. 
A potem już wszystko potoczyło się samo… 
„Jestem w niebie,… a w wolne dni uprawiamy nic, zupełnie nic”. 
Dziękuję Fisz Emade Tworzywo. 

Wykonanie: Fisz Emade Tworzywo 
Kamery: Michał Kopaniszyn, Radek Furmanek, Radek Laganowski 
Zdjęcia: Hubert Grygielewicz 
Miejsce: W Dobrym Tonie Studio, Warszawa
Back to Top