Granty na design

Jak to jest z tymi przedmiotami?
Czy wiesz na czym siedzisz? Czy kochasz swoją kanapę? 
Czy masz swój ulubiony mebel i dlaczego właśnie ten?
Firma Code Design z Katowic zaprosiła nas do wyjątkowej współpracy.
Będąc wewnątrz projektu GRANTY NA DESIGN naszym zadaniem było pokazać relację projektant-producent. Niby jasna sprawa a jednak wchodząc kamerą pomiędzy tą dwójkę mogliśmy zauważyć wiele ciekawych sytuacji. Mogliśmy zaobserwować jak wygląda projektowanie mebli od podstaw, jak wygląda konfrontacja młodego projektanta z doświadczonym producentem, jakie towarzyszą temu emocje, reakcje, odczucia, jak się mają do siebie te dwie strony. 
Po wielomiesięcznej współpracy powstało 10 unikalnych kolekcji mebli. Co z tego wyniknęło? Jakie podejście do designu mają projektanci mebli zobaczycie i usłyszycie na filmie.
„Trzeba tą wiklinę jakoś odczarować, mamy już XXI wiek i warto się nad nią pochylić i zrobić coś współczesnego.”
Kreowanie rzeczywistości projektowej zawsze wiąże się z idealną wizją celu, a co za tym idzie dużo emocji, prawdziwe reakcje.
Byliśmy blisko z kamerą.
Projektanci z producentami byli już po pierwszych prototypach i trzeba było dopracować na tym etapie, już bez kompromisów wszystkie szczegóły materii.
"Poczuć materiał, jego elastyczność, giętkość wikliny, zapach drewna."
Fajną przygodą było dla nas wszystkich jeżdżenie po Polsce i nagrywanie bardzo ciekawego materiału. Na pokładzie VWT5 byliśmy my i projektanci, godziny przegadane w trasie, postoje na stacjach, kawy, herbaty, dużo śmiechu, dobrej muzyki...
...patrzeć, obserwować, patrzeć obserwować, patrzeć...to nasze zadanie.
Kontakt z ludźmi to zawsze wielka dla nas uczta, móc z nimi przebywać, przesiąkać sobą i przechodzić przez to magiczne lustro, na drugą stronę krainy czarów, krainy designu. Móc chociaż przez chwile poczuć się w innym świecie, tym razem świecie kształtów i form.
Bycie po tej stronie kamery, bycie obserwatorem a nie obserwowanym, bycie w tle jest świetne, kochamy to, bo wtedy widzimy więcej, i to "więcej" chcemy Wam pokazać.
„Zawsze punktem wyjścia była łatwość składania i dobra zabawa, która miała temu wszystkiemu przyświecać.”
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego projektu za wspaniałe doświadczenie.
Back to Top