Zawoja kierunek z widokiem

Zawoja, co nam w duszy gra
Stworzyliśmy dla gminy Zawoja film o ludziach, przyrodzie i o tym co nie nazwane, ale ważne dla tych którzy w Zawoi właśnie spędzają swoje dni. W normalnym życiu w jego codziennym rytmie złapaliśmy to co istotne, piękne i połączone z naturą. Chcieliśmy przysłuchać się co im w duszy gra.
Realizacja tego filmu to była podróż przez krainę ludzi i miejsc w okół Babiej góry. Czasami miałem wrażenie , że krążę w okół tematu i ciagle nie mogę złapać tego co najważniejsze, aż tu nagle, jakiś promyk światła, jakaś postać pojawia się w obiektywie i wiem , że to ujęcie wejdzie do filmu, że na tą chwilę czekałem, a właściwie pozostawałem otwarty i ona po postu pojawiła się.
Fajne w pracy z ludźmi, którzy są tak zwanym "lokalsami", jest to, że zanim zaczniesz ich kręcić, to trzeba wcześniej zbudować relację, coś dać od siebie, pokazać część swojej osobowości, uśmiechu a potem wyciągać kamerę, obiektywy. 
Starałem się uchwycić rytm Zawoi, jej niepowtarzalny klimat i surowość, która unosi się w powietrzu, ostry górski klimat, silna przyroda i charakterni ludzie to mieszanka z której brałem to co najlepsze. czułem, że należy się temu miejscu dobry film, obraz który będzie ważny dla Zawojaków, żadnej ściemy.


Back to Top