Art & Multimedia

LUSTRA ДЗЕРКАЛА
Razem z Vitalii Hrekh (Dilkone) i Serhii Hrekh (Feros) jesienią 2021 stworzyliśmy lemowskie LUSTRA-murale w tym samym czasie, w dwóch różnych miejscach na świecie: w Katowicach i we Lwowie. Mogliśmy się w nich dość wyraźnie przejrzeć. Wiele mogliśmy dzięki nim zobaczyć…mimo to nikt z naszej czwórki nawet nie przypuszczał co się może jeszcze na świecie wydarzyć…
Miastom kreatywnym UNESCO: Lviv City of Literature & Katowice City of Music dziękujemy za stworzenie „przestrzeni" dla naszych artystycznych, polsko-ukraińskich działań.
Dziękujemy każdemu Przechodniowi i Odbiorcy naszej pracy za rozmowy, wsparcie i "kosmiczną obecność". Dziękujemy wytwórniom za użyczenie fragmentu jednego z utworów Kory Jackowskiej „Szał niebieskich ciał" oraz Kaliber 44 „Wena”.
Miliony słów mamy teraz w głowie, ale na większe opisy chyba przyjdzie jeszcze czas...
Dzielimy się z Wami dokumentem z tamtego okresu, który realizowaliśmy przez dwa tygodnie pracy pod ścianą w Polsce i na Ukrainie.
Obecnie nasi artyści, bracia Vitalii i Serhii Hrekh działają po stronie ukraińskiej i pomagają z całych sił tym, którzy tam zostali!
Wspieramy ich wielkie starania i pracę poprzez https://www.culturelab.pl/pomagam/
Przy okazji publikacji tego filmu dzielimy się z Wami KultureLab, bo wiemy, że skutecznie działają!
Ukraińskie rodziny, mamy i ich dzieci, którzy ciągle przebywają na terenie Ukrainy otrzymują dzięki tej fundacji fizyczną, niezbędną do przeżycia pomoc i wsparcie!
Razem WSPIERAMY UKRAINĘ!

Back to Top