L.A.S. Piotr Damasiewicz

Jazz znaczy wolność!
Z wdzięcznością przekazujemy Wam streaming niesamowitego czasu i wspaniałych emocji... Rejestracja koncertu (42:52 min) premierowej płyty L.A.S. Piotr Damasiewicz Viennese Connections, kwartetu z Wiednia, odbyła się z udziałem niewielkiej publiczności na żywo, oraz publiczności on-line (live streaming kopaniszynstudio.com), w kultowym klubie SPATiF w Warszawie 10 października 2020...
...ale nasza wspólna historia zaczęła się kilka dni wcześniej...kiedy to pewnego wieczoru nasza dawna przyjaciółka napisała do nas po latach z informacją, że właśnie kilka ulic od nas w kultowym miejscu Cofeina Cafe, w Suchej, odbędzie się ciekawy koncert jazzowy na żywo z udziałem jej przyjaciół. Ale najpierw zaprasza nas do starej góralskiej chaty w górach na próbę...
O fajnie! Pomyśleliśmy. Będzie miły wieczór i tak blisko. Nikt natomiast nie spodziewał się takiego obrotu spraw. To miało być zwykłe spotkanie po latach, przy fajnej muzyce w tle.
Dogadaliśmy się w domu, pierwszy wieczór idzie na koncert Michał, ja zostaję z dziećmi, w drugi wieczór zamiana; jak zawsze. Uwielbiam tą rodzinno-zawodową rząglęrkę.
Tego co przeżyliśmy nie da się opisać słowami, może dlatego tak dobrze nam w "obrazach", ale spróbuję:
WOLNOŚĆ, PRZYJAŹŃ, DŹWIĘK, RYTM, JAZZ, UCZTA, BICIE SERCA, SWOBODA, PULS, EMOCJE, BOHEMA, RUCH, SZTUKA...a to wszystko jak się okazuje w centrum jazzowego wszechświata, w Suchej Beskidzkiej. Każda gwiazda Jazz Forum wie, że tak jest!
No więc jak się okazuje jest w Suchej takie tajemne miejsce, stara chata, góralska chata dźwięków. Mieszka tu Ktoś, kto kocha muzykę i od zawsze wspiera tutejszą scenę i wszystkie muzyczne wydarzenia. Słyszeliśmy już o tym miejscu, ale nie przypuszczaliśmy, że tak szybko się tu znajdziemy. Tu odbywają się próby znanych zespołów, najważniejsze rozmowy, padają ważne zdania, wymowne spojrzenia, ogień w kominku rozgrzewa serducha...Tam otuleni ścianą lasu, oddychaliśmy ostrym, jesiennym już jazzem, ekscytacją, lekką nutą tajemnicy. Przekroczyliśmy próg tej (!) szafy z Narnii...Ten magiczny wieczór otworzył nam nowe przestrzenie w głowach...oniemieliśmy, jeszcze przed chwilą nieświadomi tego jacy ludzie nas tu otaczają, jakie niesamowite miejsca tworzą... Teraz my również jesteśmy częścią tej rzeczywistości.
I tak narodziła się miłość do zespołu, do ludzi, do tych dźwięków. A przyjacielskie spotkanie po latach było kontynuacją czegoś, co zawsze żyło; co więcej, rozkwitło o kilka nowych kwiatów.
Ten weekend nie odliczał czasu.
Wszystko układało się perfekcyjnie. Ostatecznie wylądowaliśmy wszyscy razem w SPATiF'ie w Warszawie, aby móc przekazać Wam to dobro w postaci relacji internetowej na żywo, a to dopiero coś czuję początek naszej wspólnej podróży.
 L.A.S. w nim czuję się wolny, dziki, twórczy... 
 Tylko jeden weekend, i jedna, premierowa płyta L.A.S, czterech muzyków, trzy dni i trzy koncerty, dwa miasta, wiele instrumentów i ich dźwięków, dwa filmy, wiele nagrań, mało snu, wiele emocji, setki kilometrów, kilka kaw, wiele utworów, jedna kamera, godziny rozmów, czasem tylko kilka słów, czasem tylko jedno spojrzenie,... 
Wspólnie z Piotr Damasiewicz Viennese Connections zagraliśmy koncert na: trąbkę (Piotr Damasiewicz), perkusję (Alexander Yannilos), saksofon (Chris Kasprzyk), kontrabas (Thomas Stempkowski), i kamerę (Kopaniszyn studio)
Zgrany z nas zespół chłopaki!  
Kreatywny streaming
A sam streaming...
to teraz wyjątkowa forma przekazu, tak bardzo na czasie, potrzebna, ewoluująca i uwalniająca. Dzięki streamingom mamy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach masowych oraz kameralnych, obserwując na żywo, w czasie rzeczywistym np.: koncert, spotkanie, festiwal, możemy  być częścią  tych wydarzeń, a wszystko to z poziomu komputera, mieszkania...Streaming daje możliwość doświadczania życia na zewnątrz, wybierając pozostanie w zaciszu swojej prywatnej przestrzeni.
Dzięki streamingom, możemy być wszędzie, gdzie zapragniemy, możemy doświadczyć kameralności przeżywanych wydarzeń, równocześnie nie będąc częścią zgromadzeń.
Streaming zapewnia wysoką jakość rejestracji, artystycznego poziomu, odbioru, który daje odczucie przebywania: na scenie, wernisażu, w pomieszczeniach i wydarzeniach dowolnie wybranych.
W trakcie takiej transmisji na żywo, która odbywa się za pośrednictwem internetu dopracowany jest przez nas każdy detal na każdym poziomie tak, aby Wasz odbiór był optymalny.
Poziom plastyki filmowej streamingu, który proponujemy jest bardzo wysoki,  bardzo świadomie, z ogromną uważnością dobieramy kadry, detale ale i plan ogólny. W trakcie używamy profesjonalnego zestawu filmowego LUT (barwienie obrazu w czasie rzeczywistym).
Transmisja prowadzona jest zazwyczaj przez 3 operatorów oraz jednej dodatkowej kamery na statywie.
Streaming odbywają się z platformy PPV, co daje możliwość przeprowadzania transmisji o dowolnej długości.
Nasze streaming są żywe, z kamerą przebywamy blisko artystów, sceny, centrum wydarzeń, tak aby dać możliwość optymalnego przeżywania mimo połączenia on-line. Podążamy za emocjami...
Wszystko jest przekazywane i nagrywane w rozdzielczości 4K z możliwością ponownego odtworzenia. 
Będąc z kamerą tak blisko twórców, wydarzeń i spotkań chcemy, abyście poczuli się tak, jakbyście byli z nami tam osobiście.
Tym razem zapraszamy Was na koncert prosto z SPATiF z Warszawy.
Zagrają dla nas gwiazdy sceny jazzowej z Wiednia i Polski Piotr Damasiewicz Viennese Connections.
Zapraszamy na prawdziwą ucztę!
Back to Top