#Fani: TNMK

#1 Robert
Tauron Nowa Muzyka 2020. 
Start. 
Jeden z najważniejszych festiwali muzycznych. Na te kilka dni zmysły słuchowe z całego globu kierują swoje receptory słuchowe w stronę Katowic. 
Tu i teraz rozpoczyna się prawdziwa uczta dla ducha, ale też dla oka. 
Zadbaliśmy i o to, by całość została dopełniona pięknym obrazem i przekazem. 
Cały zespół TNM 2020 dziękujemy; czas na podniesienie kurtyn. 
Robert Ruszkiewicz nasza od zawsze muzyczna inspiracja, pięknie zawsze piszesz i mówisz o muzyce. W tej edycji TNM 2020 nie mogło Cię zabraknąć. Widzimy się na festiwalu już w czwartek i przez cały weekend. Kopaniszyn Studio jest w tym roku dyrektorem kreatywnym tego wyjątkowego wydarzenia. Jesteśmy zaszczyceni. Przedstawiamy Wam Pierwszy film zapowiadający pierwszych kilka dni. Kolejne realizacje przed nami, spotkania z artystami, z kamerą jesteśmy na próbach artystów w ich studiach w całej Polsce, posłuchajcie co mają nam do przekazania przed tegorocznymi koncertami. 
Chylimy czoła ich talentom, precyzji wykonania i matematyce dźwięku... Ok, dosyć pisania, niech obrazy przemówią...

#2 Michał
Z Michałem łączy mnie nie tylko to samo imię, ale też otwarty, niesystemowy punkt widzenia.
Michał koduje strony, robi mappingi i wizuale interaktywne, jest artystą u źródła , po prostu wie zkąd się co bierze i jak ma funkcjonować. Od pierwszy edycji uczestniczy w festiwalu TNMK i jara się każdym odkrytym dźwiękiem, instalacją, traktuje ten festiwal jako żródło inspiracji.
Dobrze że mogliśmy zrobić wspólnie ten krótki projekt dokumentalny, coś ważnego poruszyliśmy, coś się nowego zapisało w naszej relacji i na taśmie.
Do załogi dołączyła koleżanka Michała Paulina, pięknie wypełniła kadry i porozmawiała z Michałem o odbiorze muzyki. Paulina odbiera określone dźwięki i ich częstotliwości kolorami, zobaczcie sami.

#3 Zuza
Nie znam bardziej otwartej i kreatywnej istoty na nowe działania od Zuzy. Na hasło co ona na dokument o niej w kontekście TNMK, nie zadaje zbędnych pytań, w pierwszym zdaniu odpowiada: wchodzę w to! Zuza zajmuje się artoterapią i tańcem, właściwie pracą z ciałem, trudno ją zatrzymać, naturalnie rusza się i odbiera wszystkimi zmysłami otoczenie, mówi o tym w tym filmie. Przepuszcza prze siebie dźwięki, sztukę i relacje z ludźmi. Przy okazji tego dokumentu część ujęć zrobiliśmy w Muzeum Śląskim, Zuza jako Dzieło Sztuki - Tak. Sam sprawdź w tym filmie.

Zuza zamyka cykl dokumentów zrealizowanych w tym roku dla TNMK online 2020. 
Dziękuję wszystkim, jesteście integralną częścią muzyki.
Back to Top